نیترات نقره

Information

 • Public (anyone can view and join)
 • نیترات نقره، ترکیب شیمیایی سوزاننده، به عنوان یک ضد عفونی کننده، در تهیه صنعتی سایر نمک های نقره و به عنوان یک معرف در شیمی تجزیه مهم است. فرمول شیمیایی آن AgNO3 است. نیترات نقره که روی پوست و غشاهای مخاطی اعمال می شود، به صورت چوبی به عنوان ماده سوز آور قمری (یا مداد سوزاننده) و یا در محلول های 0.01 درصد تا 10 درصد نیترات نقره در آب استفاده می شود. چوب برای از بین بردن زگیل و بافت گرانولاسیون و برای سوزاندن زخم ها و زخم ها استفاده می شود. محلول های بسیار رقیق قابض و ضد عفونی کننده ملایم هستند. محلول 1 یا 2 درصد در برابر باکتری های گونوکوک موثر است و ممکن است برای اطمینان از کوری ناشی از سوزاک روی چشم نوزادان تازه متولد شده استفاده شود.
  نیترات نقره خالص یک واسطه در تهیه سایر نمک های نقره از جمله ترکیبات نقره کلوئیدی مورد استفاده در پزشکی و هالیدهای نقره موجود در امولسیون های عکاسی است.
  در شیمی تجزیه، محلول‌های آبی نیترات نقره در تعیین حجمی هالیدها، سیانیدها و تیوسیانات‌ها و همچنین برای تشخیص عوامل کاهنده و کاتیون‌های اسیدهای مختلف که نمک‌های نامحلول نقره را تشکیل می‌دهند، استفاده می‌شود.

  نیترات نقره با حل کردن نقره در اسید نیتریک به مقدار زیاد ساخته می شود. در صفحات شفافی که در دمای 212 درجه سانتیگراد (414 درجه فارنهایت) ذوب می شوند، متبلور می شود. حلالیت در 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) 222 گرم در هر 100 گرم آب است. به طور متوسط در الکل های متیل و اتیل و به میزان کمتری در حلال های آلی مختلف دیگر حل می شود. نیترات نقره وقتی تا حدود 320 درجه سانتیگراد (608 درجه فارنهایت) گرم می شود، اکسیژن را از دست می دهد و نیتریت نقره را تشکیل می دهد. در حرارت قرمز، نقره تشکیل می شود.
  مصرف نیترات نقره باعث دردهای شدید شکمی، استفراغ و اسهال و ایجاد گاستروانتریت می شود. درمان شامل تجویز خوراکی محلول های نمک معمولی، شیر (یا سفیده تخم مرغ و آب) و صابون در آب برای محافظت از غشاهای مخاطی مری و معده و رسوب یون های نقره آزاد سمی به صورت کلرید نقره است.
  نیترات نقره به صورت یک جامد کریستالی بی رنگ یا سفید ظاهر می شود که در معرض نور یا مواد آلی سیاه می شود.

  مواد شیمیایی CAMEO
  نیترات نقره یک ماده شیمیایی معدنی با فعالیت ضد عفونی کننده است. نیترات نقره به طور بالقوه می تواند به عنوان یک عامل سوزاننده یا اسکلروز کننده استفاده شود.

  نیترات نقره یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی AgNO3 است. در شکل جامد خود، نیترات نقره در یک آرایش مسطح مثلثی هماهنگ شده است. اغلب به عنوان پیش ساز سایر ترکیبات حاوی نقره استفاده می شود. در ساخت فیلم های عکاسی و در محیط آزمایشگاهی به عنوان یک عامل رنگ آمیزی در تجسم پروتئین در ژل های PAGE و در میکروسکوپ الکترونی روبشی استفاده می شود.
  آلبرتوس مگنوس، در قرن سیزدهم، توانایی اسید نیتریک در جداسازی طلا و نقره را با حل کردن نقره ثبت کرد.[8] در واقع نیترات نقره را می توان با حل کردن نقره در اسید نیتریک و سپس تبخیر محلول تهیه کرد. استوکیومتری واکنش به غلظت اسید نیتریک مورد استفاده بستگی دارد.

  3 Ag + 4 HNO3 (سرد و رقیق) → 3 AgNO3 + 2 H2O + NO
  Ag + 2 HNO3 (گرم و غلیظ) → AgNO3 + H2O + NO2
  ساختار نیترات نقره چندین بار توسط کریستالوگرافی اشعه ایکس مورد بررسی قرار گرفته است. در شکل متداول اورتومبیک پایدار در دما و فشار معمولی، اتم‌های نقره جفت‌هایی را با کنتاکت‌های Ag---Ag 3.227 Å تشکیل می‌دهند. هر مرکز Ag+ به شش مرکز اکسیژن لیگاندهای نیترات تک و دوتایی متصل است. فاصله Ag-O از 2.384 تا 2.702 Å متغیر است
  یک واکنش معمولی با نیترات نقره این است که یک میله مس را در محلول نیترات نقره معلق کرده و آن را برای چند ساعت بگذارید. نیترات نقره با مس واکنش می دهد و کریستال های مو مانند فلز نقره و محلول آبی نیترات مس را تشکیل می دهد:

  2 AgNO3 + Cu → Cu(NO3)2 + 2 Ag
  نیترات نقره با حرارت دادن تجزیه می شود:

  2 AgNO3(l) → 2 Ag(s) + O2(g) + 2 NO2(g)
  از نظر کیفی، تجزیه در زیر نقطه ذوب ناچیز است، اما در حدود 250 درجه سانتیگراد قابل ملاحظه است و در دمای 440 درجه سانتیگراد کاملاً تجزیه می شود.[9]

  بیشتر نیترات های فلزی از نظر حرارتی به اکسیدهای مربوطه تجزیه می شوند، اما اکسید نقره در دمای پایین تری نسبت به نیترات نقره تجزیه می شود، بنابراین تجزیه نیترات نقره به جای آن نقره عنصری را به دست می آورد.

Recent Activities

  There are no new feeds to view at this time.